Eklund i Moberg dominują w Szwecji

16 listopada 2018 0 przez

Simon Eklund i Astrid Moberg z dużym zapasem zapewnili sobie tytuły mistrzowskie w Szwecji. Zawody rozgrywane były na sztucznej nawierzchni na skoczni K-90 w Örnsköldsvik. Frekwencja, jak zwykle w Szwecji, nie rzuciła na kolana. Do zawodów w najwyższej, seniorskiej kategorii wiekowej przystąpiło 5 panów i 2 panie…

Podium uzupełnili Jonathan Swedberg i Marcus Flemström. Jedyny reprezentant gospodarzy, Tobias Fröler uplasował się tuż za podium, wyprzedzając jeszcze Andersa Gustafssona. Na starcie nie zobaczyliśmy występujących regularnie przed rokiem Sebastiana Devalla i Olofa Lundgrena. Wśród kobiet na drugim miejscu uplasowała się Frida Westman – obie dziewczyny są zawodniczkami lokalnego klubu IF Friska Viljor.

Zawody rozegrano również w niższych kategoriach wiekowych. W trzyosobowej kategorii juniorskiej wygrał Swedberg, a za jego plecami podobnie jak w rywalizacji seniorów zameldowali się Flemström i Fröler. Dziewczyny znów skakały w dwójkę, a ich kolejność zgodnie z przewidywaniami nie uległa zmianie. Rozegrano również konkursy w kategoriach młodzieżowych. Na skoczniach K-55 i K-35 rywalizowało pięciu chłopaków. Na tej większej skoczni triumfował Fröler, przed Rickardem Nyckströmem i Strybjörnem Ekstrandem z Sollentuny. Zawody na najmniejszym obiekcie wygrał Jakub Piniaha (skoczek posiada polskie korzenie!), a za jego plecami uplasował się Oscar Heurlin.