Eva Pinkelnig i Michael Hayboeck Mistrzami Austrii na skoczni normalnej

16 listopada 2018 0 przez

W miejscowości Hinzenbach w niedzielę, tj. 14.10.2018r., na skoczni narciarskiej HS-90 zostały rozegrane Mistrzostwa Austrii. Zwycięstwo w jednoseryjnym konkursie u Panów zgarnął Michael Hayboeck, a u Pań najlepsza okazała się Eva Pinkelnig.

Zaledwie trzy dni wcześniej, 30-letnia Eva Pinkelnig z Austrii, została także mistrzynią na dużej skoczni w Bischofshofen. W zawodach w Hinzenbach wzięła udział razem z innymi 14 zawodniczkami. Tym razem zapewniła sobie triumf skokiem na odległość 90 metrów. Drugie miejsce zajęła Daniela Iraschko-Stolz, która nie doskoczyła do punktu konstrukcyjnego i wylądowała tuż przed nim, na 84 metrze. Trzecie miejsce na podium wywalczyła Jaqueline Seifriedsberger ze skokiem na 76,5 metra (strata to triumfującej Pinkelnig wyniosła aż 28 punktów).

Tuż za podium u Pań znalazły się: na czwartym miejscu Chiara Hoelzl, po oddaniu skoku na 76 metrów, na piątym sklasyfikowano Elisabeth Raudaschl – 73,5 metra, a szóste miejsce wyskakała Marita Kramer, po skoku na 75 metrów.

pełne wyniki

U Panów wygraną, po skoku na 96,5 metra w jednoseryjnym konkursie, zapewnił sobie Michael Hayboeck. Drugie miejsce zajął zwycięzca z Bischofshofen Daniel Huber – poszybował na odległość 93 metrów. Trzecie miejsce wywalczył Clemens Aigner, ze skokiem na 91 metrów.

Tuż za podium uplasował się Thomas Hofer, który skoczył 86,5 metra. Piąte miejsce zajął 16-letni David Haagen, ze swoim skokiem na odległość 90 metrów. W pierwszej szóstce znalazł się także Manuel Fettner- skok na 86 metrów.

Na skoczni HS-90 w Hinzenbach podczas zawodów Pań i Panów wiał silny wiatr, dochodzący momentami do podmuchów osiągających 3,9 m/s. Spowodowało to, że groźnie wyglądający upadek zaliczyła Eva Hubinger, która spadła tuż w okolicach 50 metra na skoczni.