Podsumowanie Goldi Talente Cup 2018

Newsy

Trzykrotny zdobywca Kryształowej Kuli, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata, jedna z legend Austriackich skoków narciarskich czyli Andreas Goldberger, nieprzerwanie od 2008 roku organizuje wspólnie ze swoim głównym sponsorem RedBullem – Goldi Talente Cup. Ma on za zadanie wyłowić przyszłe talenty skoków narciarskich i nie tylko.

W dniach od 22 do 24 lutego, w Villach odbył się już po raz dziesiąty Goldi Talente Cup. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 250 chłopców i dziewczynek w wieku od 6 do 10 lat. Wystartowali oni w różnych konkurencjach związanymi z narciarstwem alpejskim, skokami narciarskimi oraz biegami.

Andreas Goldberger w wywiadzie dla salzburg24 powiedział, że tegoroczna edycja była wspaniałą zabawą i wycieczką, szczególnie w Bischofshofen gdzie przypomniały się pierwsze edycje Goldi Cup. Liczy również na to, że zaangażuje to obecną młodzież do treningów profesjonalnych i pozwoli to osiągać im sukcesy.
Wydarzenie to można porównać do polskiego LOTOS Cup – Szukamy następców mistrza! z tą różnicą jednak, że w LOTOS Cup główną domeną są skoki. Z roku na rok Goldi Cup cieszy się coraz większym zainteresowaniem mediów, w trakcie imprezy pojawiają się gwiazdy sportów austriackich.

Goldi Cup nie jest jedynym wydarzeniem organizowanym przez Andreasa, co jakiś czas organizuje on również kilkudniowy obóz zimowy oraz letni dla dzieci, gdzie mogą poznać sporty zimowe i nie tylko od poszewki.

Jak widać wystarczy człowiek z inicjatywą i sponsorem. Czekamy zatem na Adam Małysz Cup 😉

Dodaj komentarz